Jestem obecny…

Przez ostatnie pół roku nie miałem czasu praktycznie na nic. Niedobór pracowników u mnie w pracy powodował generowanie bardzo dużej ilości nadgodzin przeze mnie. W związku z tym nie miałem czasu aby dodać jakiekolwiek wpisy na stronie.

Po długim czasie zajrzałem do panelu administracyjnego bloga w którym stos informacji o dostępnych aktualizacjach (silnika, wtyczek). Ale co u mnie?

Przede wszystkim to na początku marca rozpocząłem szkolenie CCNA firmy Cisco. Szkolenie miałem rozpocząć już w grudniu zeszłego roku jednak nie wystarczyło wtedy środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, który w ramach programu E-Pracownik dofinansowuje (a w zasadzie płaci całość za mnie) moją edukację.
[ad#ciemny-banner-1]
Kurs składa sie z czterech semestrów, a każdy semestr kończy się egzaminem w języku angielskim. Po pozytywnym zakończeniu wszystkich semestrów otrzymuje się certyfikat CCNA. W ramach szkolenia otrzymałem również oficjalny podręcznik Akademii Sieci Cisco i dostęp do materiałów szkoleniowych znajdujących się na serwerach firmy Cisco.
Na szkoleniu powinienem skorzystać podwójnie ponieważ jest ono organizowane na mojej uczelni (WSHE w Łodzi), co pozwoli mi na zaliczenie części wykładów i ćwiczeń za samo uczestnictwo oraz mam nadzieję, że otworzy mi furtkę do pracy jako administrator sieci w poważnych firmach z przyzwoitym wynagrodzeniem.

W ramach programu MSDNAA do którego należy moja uczelnia wszedłem w posiadanie systemów Microsoftu. Zainstalowałem Windows 2000 Professional i Windows Server 2003 Enterprise Edition z których korzystam na zajęciach.
Systemem podstawowym jest jednak cały czas Debian Sid.

W tym miesiącu rozpocząłem również sezon rowerowy i mimo nieciekawej pogody staram się dojeżdżać gdzie tylko się da swoim rowerem (MTB) oraz pokonywać szlaki (najczęściej) w Myślęcinku koło Bydgoszczy.

Dokonałem też zmiany wyglądu strony (theme stopniowo tłumaczę na nasz język więc jeśli znalazłyby się gdzieś jakieś błędy, literówki proszę o info) oraz postawiłem na większą liczbę reklam na stronie.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

3 odpowiedzi na „Jestem obecny…”

 1. Awatar Pakos

  No to powodzenia bo na pewno się przyda.

  Co do theme to dosyć ciekawy chociaż trochę ciężko się przyzwyczaić do bardzo małego okna z tekstem 😉

 2. Awatar Aleksander Nowodziński

  Motyw strony – ciekawy, bo łamie konwencję menu po prawej stronie oraz wszystkie kubricki włącznie 😉 Miła odmiana dla oczu. Czekam na kolejne wpisy.

 3. Awatar pinklerose
  pinklerose

  Cieszy mnie, że motyw podoba się czytelnikom.
  Ciekawe jest, że motyw jest chyba zabezpieczony przed edycją. Z panelu administratora po nadaniu odpowiednich chmodów na pliki nie była dostępna możliwość edycji. Przy próbie zapisu zmian pojawia się komunikat błedu: „Wybrany motyw nie istnieje”. Pliki musiałem modyfikować lokalnie geditem i wgrywać zmienione na serwer.
  Stopka też jest chyba zaszyfrowana. Pierwszy raz spotkałem się z takim motywem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *