Skip to content


Jestem obecny…

Przez ostatnie pół roku nie miałem czasu praktycznie na nic. Niedobór pracowników u mnie w pracy powodował generowanie bardzo dużej ilości nadgodzin przeze mnie. W związku z tym nie miałem czasu aby dodać jakiekolwiek wpisy na stronie.

Po długim czasie zajrzałem do panelu administracyjnego bloga w którym stos informacji o dostępnych aktualizacjach (silnika, wtyczek). Ale co u mnie?

Przede wszystkim to na początku marca rozpocząłem szkolenie CCNA firmy Cisco. Szkolenie miałem rozpocząć już w grudniu zeszłego roku jednak nie wystarczyło wtedy środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, który w ramach programu E-Pracownik dofinansowuje (a w zasadzie płaci całość za mnie) moją edukację.

Kurs składa sie z czterech semestrów, a każdy semestr kończy się egzaminem w języku angielskim. Po pozytywnym zakończeniu wszystkich semestrów otrzymuje się certyfikat CCNA. W ramach szkolenia otrzymałem również oficjalny podręcznik Akademii Sieci Cisco i dostęp do materiałów szkoleniowych znajdujących się na serwerach firmy Cisco.
Na szkoleniu powinienem skorzystać podwójnie ponieważ jest ono organizowane na mojej uczelni (WSHE w Łodzi), co pozwoli mi na zaliczenie części wykładów i ćwiczeń za samo uczestnictwo oraz mam nadzieję, że otworzy mi furtkę do pracy jako administrator sieci w poważnych firmach z przyzwoitym wynagrodzeniem.

W ramach programu MSDNAA do którego należy moja uczelnia wszedłem w posiadanie systemów Microsoftu. Zainstalowałem Windows 2000 Professional i Windows Server 2003 Enterprise Edition z których korzystam na zajęciach.
Systemem podstawowym jest jednak cały czas Debian Sid.

W tym miesiącu rozpocząłem również sezon rowerowy i mimo nieciekawej pogody staram się dojeżdżać gdzie tylko się da swoim rowerem (MTB) oraz pokonywać szlaki (najczęściej) w Myślęcinku koło Bydgoszczy.

Dokonałem też zmiany wyglądu strony (theme stopniowo tłumaczę na nasz język więc jeśli znalazłyby się gdzieś jakieś błędy, literówki proszę o info) oraz postawiłem na większą liczbę reklam na stronie.

Tagi , , , .


3 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Pakos says

  No to powodzenia bo na pewno się przyda.

  Co do theme to dosyć ciekawy chociaż trochę ciężko się przyzwyczaić do bardzo małego okna z tekstem 😉

 2. Aleksander Nowodziński says

  Motyw strony – ciekawy, bo łamie konwencję menu po prawej stronie oraz wszystkie kubricki włącznie 😉 Miła odmiana dla oczu. Czekam na kolejne wpisy.

 3. pinklerose says

  Cieszy mnie, że motyw podoba się czytelnikom.
  Ciekawe jest, że motyw jest chyba zabezpieczony przed edycją. Z panelu administratora po nadaniu odpowiednich chmodów na pliki nie była dostępna możliwość edycji. Przy próbie zapisu zmian pojawia się komunikat błedu: „Wybrany motyw nie istnieje”. Pliki musiałem modyfikować lokalnie geditem i wgrywać zmienione na serwer.
  Stopka też jest chyba zaszyfrowana. Pierwszy raz spotkałem się z takim motywem.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.