I2C, w83627hf, sensors i takie tam…


Zachciało mi się czujników wskazujących temperaturę procesora, obroty FANa oraz innych podobnych komponentów w mojej obudowie. Zainstalowałem sobie lm-sensors, poczytałem kilka HOWTO, aby prawidłowo wszystko wykonać i po restarcie komputera okazało się, że mój kernel nie ma włączonej obsługi w83627hf.
No to zaraz dałem make menuconfig i ku mojemu zdziwieniu brak tego w kernelu. Poszperałem trochę w internecie i wszędzie same zapewnienia, że moduł ten powinien być dostępny. U mnie go jednak nie było (kernel-2.6.22.6).

Ostatecznie wpadłem na pomysł aby otworzyć .config w edytorze tekstu i zobaczyć jak to wygląda od tej strony. Wyszukiwarka gedita bezproblemowo przeniosła mnie do lini 1484 w której to okazało się, że moduł istnieje i jest zahaszowany.
Postanowiłem zaryzykować. Zignorowałem komunikat z początku pliku # Automatically generated make config: don’t edit i zmieniłem linię na następujący wpis: CONFIG_SENSORS_W83627HF=m.

Po skompilowaniu jądra i wystartowaniu z niego systemu okazało się, że sensory działają. Czemu tego nie było widać w menuconfig? Nie wiem. Ważne, że działa. 😉

lm-sensors.org


Jedna odpowiedź do “I2C, w83627hf, sensors i takie tam…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.