Kategorie
Na luzie O wszystkim Opinie Software

Diablo 3 – premiera

Od kilku tygodni z pobraną instalacją Diablo 3 z battle.net (dostałem za roczne opłacenie World of Warcraft) wyczekiwałem premiery gry. Gdy w końcu nastał ten dzień okazało się, że Blizzard nie przygotował się do tego wydarzenia całkowicie. Tysiące jeśli nie miliony graczy (w tym ja) mają problem aby zalogować się do gry. Serwery Blizzarda, z którymi jest wymagane połączenie podczas gry nawet grając kampanię solo! – nie wytrzymują ruchu i natężenia.

Na pocieszenie otrzymujemy taki komunikat w grze:

Kategorie
Debian gentoo Linux Software Ubuntu

Bot dla EKG

Od jakiegoś czasu na swoje potrzeby mam skonfigurowany w domu serwer działający na Debianie Lenny. Jednym z działających na serwerze programów jest EKG.
Czym jest EKG?
EKG czyli Eksperymentalny Klient Gadu-Gadu jest otwartym klientem dla systemów uniksowych działający w terminalu, a co za tym idzie można mieć do niego dostęp przez ssh.

Kategorie
Firefox HOWTOs

Znajdź na blogu – wtyczka wyszukiwarki dla Firefox

Siedząc bezczynnie przed komputerem zacząłem szukać informacji na temat czegoś co po zrobieniu da mi jakaś satysfakcję. Trafiło na stworzenie wtyczki wyszukiwarki zawartości mojego bloga dla przeglądarki Firefox.

Aby zobaczyć jak się ona sprawuje wystarczy, że klikniesz na ikonkę twojej aktualnie używanej wyszukiwarki w Firefox i z rozwijanego menu klikniesz na: Dodaj „pinklerose.pl”. 😉

Jeśli chcesz mieć taką samą wyszukiwarkę dla zawartości swojego bloga – podaję przepis:

Kategorie
Firefox

Charytatywnie – PajacykXPI

Dziś podzielę się z Wami kolejną ciekawą wtyczką do Firefox – PajacykXPI. Wtyczka ta pamięta za nas, aby raz dziennie kliknąć w brzuszek pajacyka ze strony www.pajacyk.pl otwierając w tle zakładkę ze stroną. Każde kliknięcie w brzuch pajacyka to 1 grosz na posiłki dla biednych dzieci.

Dodatkowo wtyczka może przypominać o kliknięciu na buttony sponsorowane w innych podobnych serwisach polskieserce.pl, okruszek.org.pl (zaprogramowanych domyślnie), a także pozwala na ustawienie samemu stron tego typu.

Wtyczkę warto zainstalować, bo ona Ciebie nic nie kosztuje, ale Ty za to kilkoma kliknięciami dziennie pomożesz potrzebującym.

PajacykXPI 0.4.1

O wtyczce na addons.mozilla.org

Kategorie
Firefox Linux Windows

Foxmarks, czyli synchronizacja zakładek

Od jakiegoś czasu zacząłem testować wtyczkę dla Firefox – Foxmarks. Jest to wtyczka, która moim zdaniem powinna być standardową funkcją każdej przeglądarki.

Wtyczka zapisuje na serwerze nasze zakładki i robi to „po cichu” nie przeszkadzając na przy przeglądaniu stron. Ale po co wysyłać zakładki na jakiś serwer? Ano po to, a żeby w innym miejscu niż dom móc korzystać ze swoich zakładek. Oczywiście należy na drugim komputerze również zainstalować tę wtyczkę. Tak samo zakładki zapisane na innym komputerze będą widoczne dzięki synchronizacji na komputerze domowym.

Zakładki są wysyłane i pobierane tylko po podaniu loginu i hasła konta, które należy założyć na początku oczywiście całkowicie bezpłatnie i w bardzo prosty sposób. Jest również możliwość przy ręcznej synchronizacji wybrania, które zakładki chcemy skopiować na drugi komputer, a które nie.

Wtyczka jest w języku angielskim jednak obsługa jej jest banalna. Wszystkim polecam pobranie i zainstalowanie tej wtyczki!

Foxmarks Bookmark Synchronizer 1.0.1